Ogłoszenia Duszpasterskie XIV niedziela zwykła 09.07.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XIV niedziela zwykła 09.07.2023r.

  1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  4. W tym tygodniu nie będzie Msze św. od poniedziałku do soboty; Msza św. pogrzebowa za śp. Leokadia Szymańska lat 66 ze Skarbimierzyc we wtorek. Różaniec 0 godz.14.30 Msza św. o godz. 15.00 a w czwartek 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w Kościnie, a w sobotę Msza św. ślubna o godz. 16.30 w Dołujach.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.
  6. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma.
Comments are closed.