Ogłoszenia Duszpasterskie XII niedziela zwykła 19.06.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XII niedziela zwykła 19.06.2022r.

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św.  w niedzielę o godz. 17.30.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesiona liturgicznie z 24 czerwca). O godz. 18.00 będzie Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. W tym dniu także obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, a zmarłym upraszajmy wieczną nagrodę.
  3. W piątek (24 czerwca) dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Chcemy podziękować Panu Bogu za włożony trud rodziców, nauczycieli i katechetów. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8.15. Codziennie przed Mszą Świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o udane wakacje.
  4. Także w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę (25 czerwca) przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. Młodzież z klas V i VI oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć dwuletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania, proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest do pobrania po Mszy św. Uzupełniony formularz proszę dostarczyć do końca czerwca.
  7. Za tydzień 26 czerwca w niedzielę o godz. 12.30 będę obchodził 30 – lecie Kapłaństwa zapraszam parafian i gości do wspólnej modlitwy.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Comments are closed.