Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022r.

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
 2. Jutro 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie do Kościna o godz.19.00.  
 3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. a w niedzielę o godz. 17.30
 4. We czwartek (16 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Przyozdóbmy nasze domy, szczególnie tam, gdzie będzie przechodzić procesja. Niech nie zabraknie nas w uroczystej procesji eucharystycznej. Udział w niej będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Eucharystie. W Wąwelnicy Msza św. o godz. 9.30. z procesją. W Kościnie Msza św. o godz. 11.00 z procesją. W Dołujach o godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy.                                I ołtarz  przy ul. Daniela  przy Pani Ireny Mikuszewskiej pomagają rodziny z ul. Daniela nr 1-34 II ołtarz przy ul. Żubrza 1 przy Rodzinie Poźniak pomagają rodzin z ul. Daniela nr 35-46 III ołtarz przy ul. Żubrza przy Rodzinie Brudnickich pomagają rodziny z ul. Lisia. IV ołtarz przy ul. Żubrza  przy Rodzinie Obuchowicz  pomagają rodziny z ul. Żubrza.
 5. We środę o godz. 17.00 odbędzie się próba dla dziewczynek do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Proszę również o przyniesienie kwiatów na samą procesję.
 6. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 7. Za wszystkie ofiary składane co miesiąc i na tace na  kościoła składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa niedzielnego.
 9. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.                                                   

                                              W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.
 • 14 VI –– Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
 • 17 VI – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.
Comments are closed.