Ogłoszenia Duszpasterskie VI niedziela zwykła 11.02.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie VI niedziela zwykła 11.02.2024r.

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 18:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post, okres modlitwy i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujących na przeżycie największych tajemnic wiary.                                       
 4. Środa Popielcowa (14.02) W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy: trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia – dwa lekkie, jeden do syta. Msze św. z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą sprawowane w Dołujach o godz. 9.00 i 18.00. w Kościnie o godz. 16.00; w Wąwelnicy o godz. 17.00;  Przyjęcie popiołu na nasze głowy to znak pragnienia nawrócenia i pokuty. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 6. Nabożeństwa wielkopostne:1.Droga Krzyżowa w piątek dla wszystkich w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 2.Gorzkie Żale  w niedzielę o godz. 17.15. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii parafialne i szkolne odbędą się w piątą niedzielę wielkiego postu od 17 do 20 marca 2024  prowadził będzie  Ojciec Dominikanin ze Szczecina.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                               W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.
 • Również w środę, 14 lutego – św. Walenty, patron zakochanych.
Comments are closed.