Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024r.

  1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…
  2. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 18:00, Msza św. a po niej droga krzyżowa a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15.  ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  4. Informuję, że rekolekcje wielkopostne parafialne i szkolne odbędą się w dniach od 17 do 20 marca 2024 r. Rekolekcje przeprowadzą Dominikanie ze Szczecina.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego,
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.