Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła 14.02.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła 14.02.2021r.

 1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.            
 2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
 3. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post, okres modlitwy i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujących na przeżycie największych tajemnic wiary.                                       
 5. Środa Popielcowa (17.02) W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy: trzy posiłki bezmięsne w ciągu dnia – dwa lekkie, jeden do syta. Msze św. z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą sprawowane w Kościnie o godz. 16.00; w Wąwelnicy o godz. 17.00; w Dołujach o godz. 18.00. Przyjęcie popiołu na nasze głowy to znak pragnienia nawrócenia i pokuty;  Nabożeństwa wielkopostne:
 6. 1.Droga Krzyżowa w piątek dla wszystkich w Dołujach po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 2.Gorzkie Żale  w niedzielę o godz. 17.30. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w drugą niedzielę wielkiego postu od 28 lutego do 3 marca 2021  prowadził będzie  Ojciec Jezuita ze Starej Wsi.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialne odeszła do wieczności śp. Kazimiera Waszczuk lat 88 z Redlicy.  Wieczny odpoczynek …… Msza św. pogrzebowa we wtorek w Wąwelnicy o godz. 9.30
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego         błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.