Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021r.

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.: 18:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 17:15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. 28 lutego rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Parafii, które zakończą się w środę – 3 marca. Rekolekcje przeprowadzi ks. Kazimierz Leń Jezuita ze Starej Wsi. Msze rekolekcyjne codziennie o godz: 9:00 i 18:00. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę  i Spowiedź Św.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialne odszedł do wieczności śp. Jerzy Wolski – Rzewuski lat 70 z Dołuj.  Wieczny odpoczynek ……
  6. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego,
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.