Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela zwykła 7.02.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela zwykła 7.02.2021r.

  1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa. 
  2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie udzielony Sakrament Chorych zbiorowo.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialne odeszła do wieczności śp. Marianna Tyjan lat 84 ze Skarbimierzyc, Wieczny odpoczynek ……
  4. Dziękuję tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu pomogli w demontażu dekoracji świątecznych i uporządkowaniu naszej świątyni. Bóg zapłać!
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego         błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  7. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia. W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 13 II – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykt założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
Comments are closed.