Ogłoszenia Duszpasterskie VI niedziela Wielkanocna 5.05.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie VI niedziela Wielkanocna 5.05.2024r.

 1. Dziś uroczystość I Komunii św. o godz. 12.00 w Dołujach . Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały Biały Tydzień przychodząc codziennie w swych świątecznych strojach na Mszę św. na godz. 18.00 i przyjmując każdego dnia Pana Jezusa do serc w Komunii św. 
 2. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 w Dołujach; w związku z tym spotkanie dla rodziców i dzieci rocznicowych we wtorek i piątek po Mszy św. o godz. 18.00, a spowiedź dla nich i najbliższej rodziny w sobotę o godz. 16.30 w Dołujach.
 3. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00, Po Mszy św. wieczornej
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. Trwa miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji naznaczony jest modlitwą razem z Maryją i przez Jej wstawiennictwo. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszam do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.
 7. W piątek, o godz.: 18:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 8. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.
 9. Nasza parafia organizuje dziewięciodniową  pielgrzymkę do Włoch w terminie od 22  – 30 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy po Mszy św.
 10. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać – niech Pan Wam we wszystkim błogosławi!
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Składam najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia, obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.                                                    
Comments are closed.