Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa 12.05.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa 12.05.2024r.

  1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
  2. Dziś, na Mszy Św. o godz: 12:30 dzieci z klasy III przeżywać będą I rocznicę I Komunii Św.
  3. W poniedziałek, 13 maja, przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 43. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. a w sobotę, 18 maja, przypadają 104. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. W tym dniu przeżywać będziemy pierwsze w tym roku, uroczyste  Nabożeństwo Fatimskie w Kościnie. Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej. Bierzmy liczny udział w nabożeństwie Fatimskim z Różańcem i procesją.
  4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy św, o godz. 18:00. W niedzielę o 17.30. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  5. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed Mszą św.  jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.
  6. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  7. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

                          W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
  • W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik,
Comments are closed.