Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wielkanocna 28.04.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wielkanocna 28.04.2024r.

 1. Jutro 29 kwietnia patronuje nam  – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
 2. W najbliższą środę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. Czwartek 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcam do wywieszenia flag i symboli narodowych 2 i 3 maja przy domach i mieszkaniach.
 6. W piątek (3 maja) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Otoczmy modlitwami naszą Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi, naszej Królowej. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z racji uroczystości jest przeniesione na piątek 10 maja.
 7. W najbliższą niedziele 5 maja 2024r. o godz. 12.00 w Dołujach odbędzie się w naszym kościele parafialnym I Komunia św. dwadzieścioro pięcioro dzieci przyjmie w tym dniu po raz pierwszy Pana Jezusa do serca.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Rzymu i Włoch w dniach 22-30 czerwca.
 9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiejGość Niedzielny, Niedziela i inne czasopisma.  
 10. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać!
Comments are closed.