Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela zwykła 31.01.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela zwykła 31.01.2021r.

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
 2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze święte o godz. 16:00 w Kościnie o godz. 17:00 w w Wąwelnicy o  godz. 18:00 w Dołujach.  Podczas Mszy Św. o godz: 18:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece. Po tej Mszy Św. spotkanie rodziców tych dzieci.
 3. W środę przypada wspomnienie św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na wieczornej Mszy Świętej pobłogosławimy jabłka (prosimy przynieść je ze sobą do świątyni) świecami udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
 4. W piątek 5 lutego obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy chleb, sól i wodę, które mają chronić nas i nasze domostwa od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.
 5. W tym tygodniu wypada I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na comiesięczną adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00.
 6. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30, Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10:00. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych.
 7. Za tydzień, po Mszy św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci I – komunijnych.
 8. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach.  
 9. Zachęcam jak zawsze do lektury prasy katolickiej.  Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.                    
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.