Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela wielkiego postu 3.04.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela wielkiego postu 3.04.2022r.

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce. 
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  5. Przyszła niedziela, 10 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem wykonane przez naszych parafian . Ofiary zebrane będą przeznaczone na kościół. Bóg zapłać. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
  6. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy na początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.