Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 10.04.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 10.04.2022r.

  1. Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy palmy. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. W ostatnie dni Wielkiego Postu będziemy rozważać Mękę Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, dzieło naszego odkupienia. Zapraszam na Liturgię Triduum Paschalnego; Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku  i Wielkiej Soboty. WIELKI CZWARTEK  to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00, w Dołujach Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” do 22.00. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 8.00 – 22.00. W tym dniu okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00  – 17.00. o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego . O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Droga krzyżową do Skarbmierzyc w itencji o pokój na Ukrainie.  W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie kościołów w ziemi świętej.     WIELKA SOBOTA – tego dnia Chrystus spoczywa w grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 – 19.00. spowiedzi św. od godz.16.00 do 18.00. Święcenie pokarmów w Dołujach o godz. 9.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 w  Wąwelnicy o godz. 10.00, w Kościnie o godz. 11.00;  Zachęcam, by odłożyć część pokarmów do kosza jako wyraz solidarności z potrzebującymi w naszej parafii. W tym roku chcemy także okazać pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. O   godz. 19.00. gromadzimy się na Liturgii Wigilii Paschalnej na którą przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.   NIEDZIELA WIELKANOCNA – Procesja rezurekcyjna o godz.6.00, w Dołujach. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz.8.00. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny jak  w każdą niedzielę, Zapraszam dziś na Gorzkie Żale o godz. 17.15
  2. Są do nabycia świece Caritasu, Baranki.
  3. Bardzo dziękuję parafianom i sympatykom za dar modlitwy w naszej intencji oraz za wszelkie wyrazy wsparcia i sympatii. Bóg zapłać także za ofiary materialne na utrzymanie naszej świątyni składane na tace i przesyłane na konto parafialne. Dzięki nim parafia może funkcjonować Bóg zapłać,
Comments are closed.