Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela wielkiego postu 27.03.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela wielkiego postu 27.03.2022r.

 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla Parafii, które zakończą się w środę – 30 marca. Rekolekcje przeprowadzi Ks. Stanisław Szestowicki Salezjanin. Msze rekolekcyjne codziennie o godz: 9.00 i 18:00. w Dołujach Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę  i Spowiedź Św.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek  spowiedź św. od 17.30. w tym dniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 10.00
 5. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, i kartki świąteczne. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
 7. W sobotę, 2 kwietnia o godz: 17:00 pierwsza Spowiedź Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w związku z tym spotkanie z Rodzicami i dziećmi w środę o 18,00 Msza św. i spotkanie.
 8. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.