Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023r.

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W tym dniu odwiedziny chorych od 10,00
  4. W sobotę, 1 kwietnia o godz: 16:00 pierwsza Spowiedź Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Spotkanie dla Rodziców i dzieci w piątek po drodze krzyżowej.
  5. Przyszła niedziela, 2, kwietnia będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem wykonane przez naszych parafian . Ofiary zebrane będą przeznaczone na kościół. Bóg zapłać. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  6. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy na początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.