Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 02.04.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 02.04.2023r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej.
  2. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować!
  3. Zapraszam na Liturgię Triduum Paschalnego;
  4. Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku  i Wielkiej Soboty. WIELKI CZWARTEK  to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00, w Dołujach Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” do 22.00. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 8.00 – 22.00. W tym dniu okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00  – 17.00. o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego . O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Droga krzyżową ul. Naszej parafii: ul. Daniela, ul. Słoneczny Sad, ul. Wilczą ul. Sarnia przy Rodzinie Władyków zakończenie.  W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie kościołów w ziemi świętej.     WIELKA SOBOTA – tego dnia Chrystus spoczywa w grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 – 19.00. spowiedzi św. od godz.16.00 do 18.00. Święcenie pokarmów w Dołujach o godz. 9.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 w  Wąwelnicy o godz. 10.00, w Kościnie o godz. 11.00;  Zachęcam, by odłożyć część pokarmów do kosza jako wyraz solidarności z potrzebującymi w naszej parafii. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. O   godz. 19.00. gromadzimy się na Liturgii Wigilii Paschalnej na którą przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.   NIEDZIELA WIELKANOCNA – Procesja rezurekcyjna o godz.6.00, w Dołujach. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz.8.00. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny jak  w każdą niedzielę, Zapraszam dziś na Gorzkie Żale o godz. 17.15
  5. Są do nabycia świece Caritasu, Baranki.
  6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji w dniach od 27 czerwca do 4 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Program znajduje się na stronie parafii czy też w zakrystii.
  7. W poniedziałek, po wieczornej Mszy Św. około 18:45 proszę mieszkańców Skarbimierzyc o udekorowanie świątyni.

                                                                               

                                                         

Comments are closed.