Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024r.

 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: spowiedź święta przedświąteczna daje nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. Znajdźmy czas, aby skorzystać z tego czasu łaski.
 3. Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla Parafii, które zakończą się w środę – 20 marca. Rekolekcje prowadzą O. Dominikanie  ze Szczecina. Nauki rekolekcyjne według porządku niedzielnego , od poniedziałku do środy o godz: 9.00 i 18:00. Dzieci i młodzież od poniedziałku do środy dzieci młodsze o godz. 10.45-11.30 starsze 11.50-12.35 w Dołujach Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę  i Spowiedź Św.
 4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach.                                  Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach o godz. 18.00,  dla wszystkich. Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę Św. zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
 6. Za tydzień na każdej Mszy św. święcimy palmy. Dzieci zapraszam do konkursu na własnoręcznie wykonaną palmę i do udziału we Mszy św. w Niedzielę Palmową o godz.12.30. Palmy będzie można nabyć przed kościołem wykonane przez naszych parafian . Ofiary zebrane będą przeznaczone na kościół.
 7. W niedzielę 24 marca 2024r. osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się podczas Mszy Świętych.
 8. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, i kartki świąteczne. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
 9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.