Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa 24.03.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa 24.03.2024r.

 1. Dziś niedziela 24 marca 2024r. osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbywa się podczas Mszy Świętych.
 2. Ze względu na Wielki Tydzień, uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest na 8 kwietnia.
 3. Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy palmy. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. W ostatnie dni Wielkiego Postu będziemy rozważać Mękę Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, dzieło naszego odkupienia.Zapraszam na Liturgię Triduum Paschalnego;Weźmy liczny udział w nabożeństwach.
 4. Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku  i Wielkiej Soboty. WIELKI CZWARTEK  to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej Ks. Biskup odprawi Mszę Krzyżma koncelebrowaną  przez wszystkich kapłanów w czasie, której poświęci oleje używane przy sprawowaniu sakramentów świętych. O godz. 18.00, w Dołujach Msza św. Wieczerzy Pańskiej wraz z umyciem nóg (12 mężczyznom). Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” do 22.00. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 8.00 – 22.00. W tym dniu okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00  – 17.00. o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego . O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Droga krzyżową wyruszy z naszego kościoła parafialnego bezpośrednio po liturgii Męki Pańskiej. Pójdziemy z krzyżem ulicami; Daniela. Zapraszam wszystkich jak najliczniej!!! Proszę zabrać świece. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary wobec tych, którzy oziębli w wierze i zapomnieli o Bogu, który nas kocha i za wszystkich umiera na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyżaw Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Swiętej.     WIELKA SOBOTA – tego dnia Chrystus spoczywa w grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 – 19.00. spowiedzi św. od godz.16.00 do 18.00. Poświęcenie pokarmów w Dołujach o godz. 9.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 w  Wąwelnicy o godz. 10.00, w Kościnie o godz. 11.00;  O   godz. 19.00. gromadzimy się na Liturgii Wigilii Paschalnej na którą przynosimy świece (dzieci I  komunijne przynoszą świece komunijne) na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.  
 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA Procesja rezurekcyjna o godz.6.00, w Dołujach. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz.8.00. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny jak  w każdą niedzielę.
 6. Zapraszam dziś na Gorzkie Żale o godz. 17.15
 7. W środę o godz. 17.30 spowiedź św. przed chrztem i po Mszy św. nauka.
 8. W tym roku grób przygotowują mieszkańcy Dołuj; ulica Śłoneczny Sad
 9. W nocy z soboty na niedzielę (30/31 marca) nastąpi zmiana czasu na letni, co sprawi że będziemy spali o godzinę krócej
 10. Są do nabycia świece Caritasu, Baranki, Chlebek Miłości.
 11. Za wszystkie ofiary złożone na kościół parafialny, składam serdeczne Bóg zapłać
Comments are closed.