Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach po Msza św. o godz. 18.00, dla wszystkich. ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje, które trwać będą w dniach od 17 do 20 marca 2024 r. pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje przeprowadzą O. Dominikanie  ze Szczecina.
  4. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej.
  5. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1,5% podatku na rozliczeniu PIT za 2023rok. Dziękuję za wszelką pomoc.
  6. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Cena baranka wynosi 6 zł.; świeca mała 9 zł, średnia 18 zł a duża 25 zł. Torby miłosierdzia. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
  7. Dziś 10 marca rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca.
  8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 22 – 29 czerwca 2024 są jeszcze wolne miejsca. Program znajduje się na stronie parafii lub można zabrać z zakrystii.  Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.