Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024r.

 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15 w Dołujach. Droga Krzyżowa w piątek w Dołujach po Msza św. o godz. 18.00, dla wszystkich. ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Przez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje, które trwać będą w dniach od 17 do 20 marca 2024 r. pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje przeprowadzą O. Dominikanie  ze Szczecina.
 4. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej.
 5. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1,5% podatku na rozliczeniu PIT za 2023rok. Dziękuję za wszelką pomoc.
 6. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Cena baranka wynosi 6 zł.; świeca mała 9 zł, średnia 18 zł a duża 25 zł. Torby miłosierdzia. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej akcji. W baranki i świece a także w kartki świąteczne zaopatrujemy się przy wyjściu z kościoła.
 7. Dziś 10 marca rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca.
 8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 22 – 29 czerwca 2024 są jeszcze wolne miejsca. Program znajduje się na stronie parafii lub można zabrać z zakrystii.  Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.
 9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.