Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wielkanocna 2 maja 2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wielkanocna 2 maja 2021r.

  1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
  2. Dzisiaj przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.
  3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30.
  4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele wg porządku niedzielnego. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 12.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek od godz. 17.00 Spowiedź św.
  6. W tym tygodniu patronują nam:                                                                        – w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;       – we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;              – w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub(†62);                  – w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.
  7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiejGość Niedzielny, Niedziela i inne czasopisma.  
  8. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
  10. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać!
Comments are closed.