Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela Dobrego Pasterza 25.04.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IV niedziela Dobrego Pasterza 25.04.2021r.

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszam do wspólnej modlitwy w tej intencji.
  2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30.
  3. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. W poniedziałek, 13 maja, przeżywać będziemy pierwsze w tym roku, uroczyste  w tym dniu odwiedziny chorych od godz. 10.00. 
  4. W tym tygodniu patronuje nam – w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
  5. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiejGość Niedzielny, Niedziela i inne czasopisma.  
  6. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.

Comments are closed.