Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017r.

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny. Nasza Parafia
  przeżywa odpust. Msza św. o godz.12.30 będzie sprawowana pod przewodnictwem Ks. dr Arkadiusza Wieczorka ze Szczecina. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi świętej, byśmy czystym i dobrym sercem mogli w dniu dzisiejszym w naszej świątyni uzyskać Odpust zupełny za siebie lub zmarłych.
 2. Dziękuję Ks. dr Arkadiuszowi Wieczorkowi za przewodniczenie Mszy św. i wygłoszone słowo Boże.
 3. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej. W tym dniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Objazd chorych i starszych osób w sobotę od godz: 10.00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Hasłem nowego roku liturgicznego będą słowa: „Duch, który
  umacnia miłość”. W tym dniu zmiana Tajemnic Różańcowych. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wyznaczone osoby będą roznosić po domach. Składane ofiary będą w całości przeznaczone na potrzeby kościoła parafialnego.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół.
 9. Z okazji odpustu życzę wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom wielu łask Bożych. Niech Boże Słowo dociera
  do serc i nawraca je do Chrystusa Króla Wszechświata.
Comments are closed.