Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu 03.12.2017r.

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu 03.12.2017r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Zachęcam do udziału w Roratach, które będą odprawiane codziennie o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty, o godz. 18.00. Szczególe zaproszenie i prośbę kieruję do dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym w czasie Rorat będą kierowane także do nich specjalne kazania.
 2. Dziś rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Wraz z nim rozpoczyna się nowy Rok Duszpasterski pod hasłem „Duch, który umacnia miłość…” Adwent rozpoczyna też nowy rok liturgiczny 2017/ 2018. Cykl niedzielnych czytań „B”, a na dni powszednie okresu zwykłego: cykl czytań Rok II.
 3. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12:00
 5. We środę ( 6 grudnia ) kościół obchodzi wspomnienie św. Mikołaja. Jak co roku w naszej parafii organizujemy mikołaja dla dzieci naszej parafii, na Mszy św. o godz. 18.00 bardzo prosimy o sponsorów w postaci czekolad, batonów, niespodzianek owoców i innych drobnych rzeczy, o przyniesienie na plebanie. Takich paczek co roku przygotowujemy i rozdajemy ok. 120 szt.
 6. W imieniu koła biblijnego zapraszam w każdą środę wieczorem po Mszy świętej do Sali na plebanię.
 7. W piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 8. Poświęcone opłatki w tym tygodniu wyznaczone osoby jak w ubiegłym roku roznoszą po domach. Składane ofiary przeznaczone są na ołtarz i posadzkę w kościele parafialnym.
 9. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościoł a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
 12. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 w Dołujach poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej.
 13. Przyszła niedziela, 10 grudnia, jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będą zbierane na ten cel ofiary do puszek.
 14. Caritas Diecezji Szczecińskiej organizuje przedświąteczną akcję „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w kościele i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Komisję charytatywną.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Bielewicz lat .. z Dołuj, Wieczny odpoczynek
Comments are closed.