Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024r.

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
 2. W poniedziałek – II Dzień Zielonych Świąt. W tym dniu obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Msza św. w Dołujach o godz. 18.00.
 3. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Spowiedzi Wielkanocnej.
 6. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych. W Dołujach codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz.17.30
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. NIEDZIELIGOŚCIA NIEDZIELNEGO.  
 9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
 10. Przed Kościołem zbiórka do puszek na KUL.
 11. Za wszelkie ofiary i pomoc udzieloną naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.                                                                                                      W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.
Comments are closed.