Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024r.

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.
 3. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Jest to święto nakazane. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych. Niech nie zabraknie nas w uroczystej procesji eucharystycznej. Udział w niej będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Eucharystie. W Wąwelnicy Msza św. o godz. 9.30. z procesją. W Kościnie Msza św. o godz. 11.00 z procesją. W Dołujach o godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy.  I ołtarz  przy ul. Daniela 20 przy Rodzinie Ciechanowiczów pomagają mieszkańcy ul. Daniela nr parzyste 2-34 , II ołtarz przy ul. Daniela 19 przy Rodzinie Ankudowiczów pomagają mieszkańcy  ul. Daniela nr nieparzyste 1- 17, III ołtarz przy ul. Daniela przy Rodzinie Luźińskich pomagają mieszkańcy ul. Daniela nr nieparzyste 21- 47 , IV ołtarz przy ul. Daniela przy rodzinie Kondratowiczów pomagają mieszkańcy ul. Daniela nr parzyste 42-60.
 4. Piątek jest dniem modlitw za leśników, myśliwych, pracowników leśnych, strażaków, rolników.  Msza Św. 18:00 Ks. Bp udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych na piątek, 31 maja 2024 r. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Przez cały czerwiec zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 17.40.
 6. We środę o godz. 17.00 odbędzie się próba dla dziewczynek do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Proszę również o przyniesienie kwiatów na samą procesję Zapraszamy do udziału w procesji dzieci komunijne i rocznicowe w strojach pierwszokomunijnych, rocznicowych   jak również dziewczynki starsze i najmłodsze sypania kwiatków.
 7. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcam do udziału młodych ludzi oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca , odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz, 10.00 W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 9. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz zmarłych Parafian.
 10. Za wszystkie ofiary składane co miesiąc i na tace na  kościoła składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać. Dziś zbiórka do puszek na KUL.
 11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa niedzielnego. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.                                                                                                                                      
Comments are closed.