Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Wniebowstąpienia Pańskie 29.05.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Wniebowstąpienia Pańskie 29.05.2022r.

  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  2. We wtorek (31 maja) przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
  3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy św.
  4. Do przyszłej niedzieli trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy św.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 12.00 do 18.00. oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godź. 17:30. Także w piątek zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. V i VI na Mszę Świętą i spotkanie.
  6. W sobotę od godz. 10.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  7. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. 
  8. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczone będą na KUL. 
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

                           W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886),
Comments are closed.