Ogłoszenia duszpasterskie niedziela Trójcy Świętej 30 maja 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela Trójcy Świętej 30 maja 2021r.

  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. Jutro zakończenie nabożeństw majowych, a przez cały czerwiec zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  3. We czwartek (3 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych. Przyozdóbmy nasze domy, szczególnie tam, gdzie będzie przechodzić procesja. Niech nie zabraknie nas w uroczystej procesji eucharystycznej. Udział w niej będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Eucharystie. W Wąwelnicy Msza św. o godz. 9.30. z procesją. W Kościnie Msza św. o godz. 11.00 z procesją. W Dołujach o godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy.                                             I ołtarz  przy ul. Daniela 46 przy Rodzinie Ciechanowiczów – Kondratowiczów pomagają sąsiedzi II ołtarz przy ul. Daniela 43 przy Rodzinie Zalepów pomagają sąsiedzi. III ołtarz przy ul. Daniela 31 przy Rodzinie Luźińskich pomagają sąsiedzi. IV ołtarz przy ul. Daniela 18 przy Szkole przygotują mieszkańcy przy ul. Daniela nr parzyste
  4. We środę o godz. 17.00 odbędzie się próba dla dziewczynek do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Proszę również o przyniesienie kwiatów na samą procesję Zapraszamy do udziału w procesji dzieci w strojach pierwszokomunijnych i do sypania kwiatków.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30, , a o godz. 18.00 Msza Święta. W sobotę od godz. 10.00 odwiedzę  chorych z posługą sakramentalną.
  7. Jubatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Za wszystkie ofiary składane co miesiąc i na tace na  kościoła składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa niedzielnego. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.                                                                                                                                       
Comments are closed.