Ogłoszenia Duszpasterskie X niedziela zwykła 6 czerwca 2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie X niedziela zwykła 6 czerwca 2021r.

                      

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św, a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek, o godz: 18:00 zakończenie oktawy, Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.
 5. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza Święta o godzinie 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych
 6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz: 18:00 Nabożeństwo z racji tego święta.
 7. W niedzielę (13 czerwca) o godz. 19.00 w Kościnie  – Nabożeństwo Fatimskie.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Wypycha lat 83 z Lubieszyna. Wieczny odpoczynek.
 9. Za wszelkie ofiary i pomoc udzieloną naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                                                 

                                                

Comments are closed.