Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Zesłania Ducha Świętego. 23.05.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Zesłania Ducha Świętego. 23.05.2021r.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 2. W poniedziałek – II Dzień Zielonych Świąt. W tym dniu obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Msza św. w Dołujach o godz. 18.00.
 3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
 4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Spowiedzi Wielkanocnej.
 6. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych. W Dołujach codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz.17.30
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. NIEDZIELIGOŚCIA NIEDZIELNEGO.  
 9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
 10. Przed Kościołem zbiórka do puszek na KUL.
 11. Za wszelkie ofiary i pomoc udzieloną naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
Comments are closed.