Ogłoszenia Duszpasterskie IX niedziela zwykła 02. 06. 2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie IX niedziela zwykła 02. 06. 2024r.

 1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.
 2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.
 3. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św, a w niedzielę o godz. 17.40.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek  i piątek miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 W piątek spowiedź św. przed Mszą św,
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek, o godz: 18:00 zakończenie oktawy, Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.
 6. W piątek, 7 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Zmarła Stanisława Kołożyn z Kościna. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o godz.: 10:00. Msza św. a w kaplicy cmentarnej w Szczecinie o godz. 12.00 Wieczny odpoczynek…
 8. Za wszelkie ofiary i pomoc udzieloną naszej parafii, składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                                 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • W poniedziałek, 3 czerwca – św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
 • W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.
 • W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.
Comments are closed.