ogłoszenia duszpasterskie niedziela trójcy przenajświętszej 07.06.2020r.

ogłoszenia duszpasterskie niedziela trójcy przenajświętszej 07.06.2020r.

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
 2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
 3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych.
 4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. a w niedzielę o godz. 17.30
 5. We czwartek (11 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Przyozdóbmy nasze domy, szczególnie tam, gdzie będzie przechodzić procesja. Niech nie zabraknie nas w uroczystej procesji eucharystycznej. Udział w niej będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Eucharystie. W Wąwelnicy Msza św. o godz. 9.30. z procesją. W Kościnie Msza św. o godz. 11.00 z procesją. W Dołujach o godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy.  I ołtarz  przy ul. Daniela 46 przy Rodzinie Ciechanowiczów – Kondratowiczów pomagają sąsiedzi II ołtarz przy ul. Daniela 41 przy Rodzinie Duziaków pomagają sąsiedzi. III ołtarz przy ul. Daniela 31 przy Rodzinie Luźińskich pomagają sąsiedzi. IV ołtarz przy ul. Daniela 19 przy Rodzinie Ankudowiczów  pomagają sąsiedzi.
 6. We środę o godz. 17.00 odbędzie się próba dla dziewczynek do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Proszę również o przyniesienie kwiatów na samą procesję. W tym dniu o godz.17.00 spowiedź św. dla kandydatów i świadków do bierzmowania i ich Rodzin
 7. W sobotę 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie do Kościna o godz.19.00.  
 8. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Za wszystkie ofiary składane co miesiąc i na tace na  kościoła składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa niedzielnego.
 11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.                                                   

                                              W tym tygodniu patronują nam:

 • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.
Comments are closed.