Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. W poniedziałek – II Dzień Zielonych Świąt. W tym dniu obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Msza św. w Dołujach o godz. 18.00.
 3. Z dniem 1 czerwca 2020 r. ks. Prymas znosi udzieloną wcześniej w związku ze stanem epidemicznym dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nie dotyczy to osób starszych i chorych. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. W Dołujach codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz.17.30
 5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 12.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W piątek okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz: 17:00 do godz: 18:00. W sobotę od 10.00 odwiedzę chorych.
 7. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem
 8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. W tym dniu po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. NIEDZIELIGOŚCIA NIEDZIELNEGO.  RYCERZA NIEPOKALANEJ
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
 12. Za wszelkie ofiary i pomoc udzieloną naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.                                                                                                         
Comments are closed.