Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Wielkanocna 07.04.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Wielkanocna 07.04.2024r.

  1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej archidiecezji.
  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
  3. We wtorek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a w środę na  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W sobotę, o godz: 9:00 pierwsza Spowiedź Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Spotkanie Rodziców i dzieci odbędzie się w najbliższy piątek 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcam wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
  7. Dziękuję wszystkim za ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
Comments are closed.