Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą 18.11.2018r.

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. Dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Zachęcamy do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia.
  3. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  4. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, Wypominki można składać do końca listopada.
  5. Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. W naszej parafii będziemy przeżywać Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św.  o godz. 12.30, którą celebrował będzie ks. Mariusz Wencławek Proboszcz Salezjanin  ze Szczecina.
  6. Zapraszam dzieci do scholi spotkania odbywają się w każdy niedzielę o godz. 12.00 prowadzi Pani Alicja Urbanowicz – organistka.
  7. Ministranci swoje spotkanie mają w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 10.00 w Sali na plebanii.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Rycerz Niepokalanej, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
  10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.