Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą 11.11.2018r,

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą 11.11.2018r,

 1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
 2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
 3. Zapraszam codziennie o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy za zmarłych. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.
 4. Za tydzień w niedzielę poświęcenie książeczek na Mszy św. o godz. 12.30 w Dołujach.
 5. W przyszłą niedzielę, 19 listopada,będziemy obchodzić II Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” Zachęcamy do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia.
 6. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Odpust Parafialny w Dołujach, Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do licznego udziału we Mszy św. o godz.12.30. w niedzielę 25 listopada , którą celebrował będzie ks. Mariusz Więcławek Salezjanin ze Szczecina.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 • 17 XI  – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 

Comments are closed.