ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykłą 04.11.2018r.

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
  2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez wspólną modlitwę. Zachęcam, by wywiesić flagi narodowe.
  3. Do czwartku (8 listopada) można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Zachęcam do modlitwy za tych, którzy odeszli już do wieczności.
  4. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych odprawiamy codziennie o godz.17.30 Wypominki można składać do końca listopada.
  5. W tym tygodniu we czwartek ( Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 ),
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Sylwestra Wicińskiego lat 17 z Skarbimierzyc i śp. Jan Ardelli lat 83 z Dołuj. Wieczny odpoczynek…
  7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej w Sali na plebanii.
  8. W naszej parafii 9 – 13 października będzie Ikona Chrystusa Króla Wszechświata, którą trzeba odebrać z Parafii z Jarszewa.
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
  10. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.