ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę zwykłą 28.10.2018r.

ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę zwykłą 28.10.2018r.

  1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie”.
  2. Jeszcze do środy spotkamy się na nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30. Od piątku natomiast rozważanie tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Odbywać się ona będzie również o godz. 17:30.
  3. W tym tygodniu, we czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele  jak w niedzielę w Dołujach 8.00, 12.30, 18.00; w Wąwelnicy 9.30; Kościno 11.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Do 8 listopada nawiedzamy cmentarze, by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. ; adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszego czwartku miesiąca odbędzie się za tydzień (8. 11. 2018)
  4. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 100 w Kościnie; o godz. 17.00 w Wąwelnicy; o godz. 18.00 w Dołujach. W tym dniu spowiedź św. przed Mszą św. po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10.00,
  5. Za tydzień w niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam, by w miesiącu listopadzie zyskiwać odpusty za zmarłych. W związku z tym do korzystania ze spowiedzi zapraszam już od poniedziałku, by w ten sposób w Uroczystość Wszystkich Świętych być już w stanie łaski uświęcającej.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego jak również kalendarze na 2019r., pamiątki, i inne dewocjonalia.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.

 

                                                                                                                                                                                

 

Comments are closed.