Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą 21.10.2018

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą 21.10.2018

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny, dlatego po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiar na misje. Natomiast w tygodniu zachęcam do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. Po Mszy św. zbiórka do puszek na cel misji.
  3. Nabożeństwa różańcowe codziennie w Dołujach o godz. 17.30; w Kościnie we wtorek o godz. 16.30 i w niedzielę o godz.10.30: w Wąwelnicy w czwartek o godz. 16.30 i w niedzielę o godz. 9.00;
  4. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc pół godz. przed Mszą św.  będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach na tacę, w kancelarii lub zakrystii.
  5. Ponownie zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej:  Niedzieli, Rycerza Niepokalanej i Gościa Niedzielnego.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.

 

               W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

                                                                                                            

                                                                                                                                       

Comments are closed.