Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedziele zwykłą 25.08.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedziele zwykłą 25.08.2019r.

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
  2. Jutro poniedziałek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się na Jasnej Górze. Jest Ona dla nas wszystkich najlepszą z Matek. Jakże wyraźnie prawda ta staje przed nami właśnie w tym miesiącu tak pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem, nad naszymi dziejami. Wraz z Matką Bożą – Królową Polski z nadzieją chcemy spoglądać w przyszłość. W naszej parafii w tym dniu będziemy  przeżywali Odpust w Wąwelnicy o godz. 17.00  Serdecznie zapraszam parafian i gości.
  3. We czwartek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).
  4. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę 31.08.2019r. od godz. 10.00.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września. Zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.                            W tym tygodniu patronują nam:
  • 27 VIII – św. Moniki,
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła;
Comments are closed.