Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą 01.09.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą 01.09.2019r.

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcam do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. 
 4. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 7:45 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 5. W najbliższą środę rozpoczyna się koło biblijne po Mszy św. o godz. 18.00 w sali na plebanii.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź św. od godz. 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
 8. Po przerwie wakacyjnej rusza szkoła gry na instrumentach.  Chętnych serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje w gablocie.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać.  
 11. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
 13. Niech Pan Bóg nam błogosławi w nadchodzącym tygodniu nauki i pracy.
Comments are closed.