Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę XX zwykłą 18.08. 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę XX zwykłą 18.08. 2019r.

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
 2. W tym tygodniu Msza św. od poniedziałku do piątku o godz, 18.00 w sobotę będzie  o godz,12,30  niedziela bez zmian,
 3. Zapraszam w każdą niedzielę na wspólną modlitwę Godzinkami do NMP. o godz. 7.40
 4. CARITAS organizuje jak co roku przed rozpoczęciem roku szkolnego pomoc w formie: „Tornister pełen uśmiechu”. przybory szkolne dla dzieci  z Białorusi, Ukrainy. Ofiarodawcom dziękujemy.
 5. W poniedziałek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się na Jasnej Górze. Jest Ona dla nas wszystkich najlepszą z Matek. Jakże wyraźnie prawda ta staje przed nami właśnie w tym miesiącu tak pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem, nad naszymi dziejami. Wraz z Matką Bożą – Królową Polski z nadzieją chcemy spoglądać w przyszłość. W naszej parafii w tym dniu będziemy  przeżywali Odpust w Wąwelnicy o godz. 17.00  Serdecznie zapraszam parafian i gości.
 6. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
 7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i inne czasopisma,
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.
 9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

 • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
 • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.2
 • 24 VIII  – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii,                                                                                                                                                                                                                                                        
Comments are closed.