Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą 21.06.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą 21.06.2020r.

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
 2. Dziś uroczystość I Komunii św. o godz. 12.00 w Dołujach . Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały Biały Tydzień przychodząc codziennie w swych świątecznych strojach na Mszę św. na godz. 18.00 i przyjmując każdego dnia Pana Jezusa do serc w Komunii św. 
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą.
 4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.  
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do wieczności śp. Łucja Piechota lat 84 z Wąwelnicy. Wieczny odpoczynek….
 6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W piątek, 26 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8:00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia.
 7. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 w Dołujach; w związku z tym spotkanie dla rodziców i dzieci rocznicowych we środę i piątek o godz. 18.30, a spowiedź dla nich i najbliższej rodziny w sobotę o godz. 17.00 w Dołujach.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej
 10. Za wszystkie ofiary złożone na budowę kościoła, składam serdeczne Bóg zapłać – niech Pan Wam we wszystkim błogosławi!
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.