Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę zwykłą 3.11.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę zwykłą 3.11.2019r.

 1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.
 2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominam o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych odprawiamy codziennie o godz.17.30 Wypominki można składać do końca listopada.
 3. W tym tygodniu we czwartek ( Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 )
 4. Do piątku (8 listopada) można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Zachęcam do modlitwy za tych, którzy odeszli już do wieczności.
 5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży do sakramentu bierzmowania.
 6. Za tydzień w niedzielę 10 listopada 2019r. będziemy gościć Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonale nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu Św. Ludwika de Montfort. Mają upoważnienie naszego Arcybiskupa. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia. Których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Będzie można nabyć traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP Św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płyta CD. Cena zestawu to zaledwie 10zł. Zachęcam do nabycia tej książeczki, która ukształtowała wielu świętych.
 7. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie” – Sudan Południowy.
 8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
 9. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwai opieki świętych Patronów.
 10.  Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
 • 9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.
Comments are closed.