ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę XXXII zwykłą 10.11.2019r.

ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę XXXII zwykłą 10.11.2019r.

 1. Dziś gościmy w naszej Parafii Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonale nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu Św. Ludwika de Montfort. Mają upoważnienie naszego Arcybiskupa. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Zachęcam do nabycia  traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP Św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płyta CD. Cena zestawu to zaledwie 10zł. Zachęcam do nabycia tej książeczki, która ukształtowała wielu świętych.
 2. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 3. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie” – Sudan Południowy.
 4. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. W naszym kościele jutro Msze Święte godz.17.00 i 18.00.
 5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej w Sali na plebanii.
 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 7. Zapraszam codziennie o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy za zmarłych.  Wypominki można jeszcze składać do końca listopada. 
 8. W przyszłą niedzielę, 17 listopada będziemy obchodzić III Światowy Dzień Ubogich. Zachęcam do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia.
 9. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Odpust Parafialny w Dołujach, Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św. o godz.12.30. w niedzielę 24 listopada , którą celebrował będzie ks. dr Adam Kurasz pracownik kurii i sądu biskupiego w Szczecinie.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                               W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy
Comments are closed.