Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę XXX zwykłą 27.10.2019r,

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę XXX zwykłą 27.10.2019r,

 1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.
 2. Dzisiejsza  niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie”.
 3. Jeszcze do czwartku spotkamy się na nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30. Od soboty natomiast rozważanie tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Odbywać się ona będzie codziennie o godz. 17:30.
 4. W tym tygodniu, w piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele  jak w niedzielę w Dołujach 8.00, 12.30, 18.00; w Wąwelnicy 9.30; Kościno 11.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
 5. Do 8 listopada nawiedzamy cmentarze, by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Po Mszy św. o godz, 18,00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 6. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 16.00 w Kościnie; o godz. 17.00 w Wąwelnicy; o godz. 18.00 w Dołujach. W tym dniu spowiedź św. przed Mszą św. Odwiedziny chorych  w sobotę od godz. 10.00, Za tydzień w niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Zachęcam, by w miesiącu listopadzie zyskiwać odpusty za zmarłych. W związku z tym do korzystania ze spowiedzi zapraszam już od poniedziałku, by w ten sposób w Uroczystość Wszystkich Świętych być już w stanie łaski uświęcającej.
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego pamiątki, i inne dewocjonalia.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.

                                 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.
Comments are closed.