ogłoszenia duszpasterskie na 12 niedzielę zwykłą 23.06.2019r.

ogłoszenia duszpasterskie na 12 niedzielę zwykłą 23.06.2019r.

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych. W czwartek, o godz: 13:30 Msza św. zakończenie oktawy. Po Mszy św. na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.
  • Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. JózefaJutro obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, które poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.
  • Rozpoczął się okres wakacyjny. Życzę parafianom oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii dobrego wypoczynku. Przypominam także o obowiązku modlitwy i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św.
  • Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. do środy a w czwartek po Mszy o 13.30 od piątku do końca czerwca o godz. 18.00 z komunią św, Msze św. będą sprawowane na wyjeździe. Msze św. w niedzielę bez zmian.
  • Za wszelkie ofiary i pomoc udzieloną naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  • Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                   TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
  • 29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.
Comments are closed.