Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 27 maja 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 27 maja 2018

 1. Dziś podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego.
 2. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
 3. We środę o godz. 17.00 odbędzie się próba dla dziewczynek do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Proszę również o przyniesienie kwiatów na samą procesję. W tym dniu kolejne Nabożeństwo uzdrowienia.
 4. We czwartek (31 maja) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Przyozdóbmy nasze domy, szczególnie tam,
  gdzie będzie przechodzić procesja. Niech nie zabraknie nas w uroczystej procesji eucharystycznej. Udział w niej będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Eucharystie. W Wąwelnicy Msza św. o godz. 9.30. z procesją. W Kościnie Msza św. o godz. 11.00 z procesją. W Dołujach o godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy.
  I ołtarz ul. Lisia przy Rodzinie Brudnickich budują ołtarz mieszkańcy z ul. Żubrza;
  II ołtarz ul. Lisia przy tablicy ogłoszeń budują ołtarz mieszkańcy z ul. Lisia
  III ołtarz ul, Sarnia przy Rodzinie Kuźniar budują ołtarz mieszkańcy z ul. Sarnia
  IV ołtarz ul. Sarnia przy Rodzinie Władyków budują ołtarz mieszkańcy z ul. Wilcza i Jaguara
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek (modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne) piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. będzie jak zawsze o godz. 17.00. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 10.00. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. W sobotę w Kościnie rozpoczynamy kolejne Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót. Są one wynagrodzeniem Niepokalanej za zniewagi, których doznaje od ludzi. Msza św. będzie o 19.00, a po niej nabożeństwo Adoracja, rozważania i Różaniec
 7. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczone będą na kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.
 8. Festyn parafialny odbędzie się 3 czerwca. Fanty na loterię można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Bardzo proszę parafian o upieczenie ciasta.
 9. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Za wszystkie ofiary składane co miesiąc i na tace na kościoła składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa niedzielnego.
 12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.