Ogłoszenia Duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą 03 czerwca 2018r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą 03 czerwca 2018r.

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
  2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Przed Kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej – Wotum Narodu.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała do czwartku w tym dniu o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu Adoracja do godz.17.30. W tym dniu Nabożeństwo czerwcowe o godz.17.30. Po Mszy Św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  6. Za wszelkie ofiary i pomoc udzieloną naszej parafii, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

Comments are closed.