Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę wielkiego postu 10.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę wielkiego postu 10.03.2019

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym kościołem.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 18:00, Msza św. a po niej droga krzyżowa a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15.  ( dzieci po drodze krzyżowej otrzymują znaczki, które wklejają do zeszytu). Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. W piątek 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za naszego papieża oraz w intencjach jakie on nam wskazuje.
  4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes.
  5. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego,
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
Comments are closed.